UKREPI V ZVEZI KORON VIRUSA

Koronavirus Screenshot_2.jpg

Ukrepi Mestne občine Koper za zajezitev širjenja koronavirusa
Mestna občina Koper aktivno sledi dogajanju v zvezi z omejevanjem širjenja koronavirusa in ukrepom države ter sproti sprejema vse potrebno, da na našem območju čim bolj zajezimo širjenje okužbe.
Mestna občina Koper je v petek, 13. marca, odpovedala uradne ure občinske uprave Mestne občine Koper za osebni stik s strankami, prav tako ne deluje Glavna pisarna MOK.
– V času uradnih ur občanke in občani lahko pokličejo na telefonsko številko 05 66 46 100 (centrala) oziroma na druge številke posameznih uradov ali pošljejo elektronsko sporočilo na obcina@koper.si.
– Občinski inšpektorat je v času uradnih ur dosegljiv na 05 664 63 40, od 7. do 22. ure pa prek Operativnega centra občinskega redarstva na številkah 041 627 286 in 080 44 49 ter na elektronskem naslovu tajnistvo.SIRZR@koper.si.
KS Črni Kal, KS Gračišče, KS Zazid, KS Rakitovec, KS Podgorje: 041 760 941
– Zdravstveni dom Koper: 05 66 474 40, 05 62 036 15
– Marjetica Koper: 05 66 33 700, info@marjeticakoper.si; za abonmaje: 080 81 20, 05 66 33 888, parkirisce@marjeticakoper.si
– Rižanski vodovod Koper: 05 668 60 00 (vsak delovnik od 7.15 do 15.15), 05 662 83 00 (vsak delovnik po 15.15 in ob sobotah ter nedeljah), vodovod@rvk.si
– Javni stanovanjski sklad: 080 30 18 (ponedeljek, torek, četrtek od 8.00 do 15.30, sreda od 8. do 17. ure, petek od 8. ure do 13.30)
– Turistično-informativni center Koper je od četrtka, 12. marca, zaprt, za vprašanja so na voljo na tic@koper.si
Že v četrtek, 12. marca, je MOK prepovedala uporabo javnih športnih objektov in drugih večnamenskih prostorov v Mestni občini Koper ter ukinila vožnje z brezplačnim vozilom Kurjerca. Od nedelje, 16. marca, so zaprti tudi Športno rekreacijski park Bonifika, Center športov na mivki, večnamensko športno igrišče in otroško igrišče (na strehi balinarske dvorane) na Beblerjevi ulici ter številna igrišča v krajevnih skupnostih, Marjetica Koper pa je zaprla javne sanitarije v mestnem jedru.
Sprejela je ukrep o predvidenem nujnem varstvu za predšolske otroke in osnovnošolce do petega razreda, ki se bo od ponedeljka dalje v izogib širjenju možnosti okužbe s koronavirusom izvajalo izključno na domu. Varovanje bosta od ponedeljka, 16. marca, dalje na podlagi izražene potrebe po varstvu usklajevala Mestna občina Koper in Vrtec Koper. Starši lahko za dodatne informacije od jutri, 16. marca, dalje, pokličejo tudi na telefonsko številko 030 370 596, in sicer vsak delavnik, med 9. in 17. uro.
Ob tem je Mestna občina Koper za čas prepovedi izvajanja javnega prevoza potnikov v Republiki Sloveniji z dodatnimi štirimi službenimi vozili okrepila socialni program spremstva in pomoči starostnikom pri posameznih opravilih – Vitica, ki ga na območju občine izvaja Obalni dom upokojencev Koper. Namen dodatnega ukrepa je starejšim občankam in občanom, ki nimajo izoblikovane socialne mreže in sodijo v skupino socialno šibkeje populacije, v času, ko avtobusi ne vozijo, omogočiti nemoten dostop do trgovine, lekarne in zdravstvenih storitev. Prevozi so brezplačni, izvajajo se po naročilu. Za vse informacije se obrnite na 030 710 007.
Storitve prevoza bodo v Mestni občini Koper še vedno zagotavljali tudi izvajalci taksi služb, in sicer v skladu z veljavnim cenikom. Obe storitvi prevozov sta namenjeni izključno zdravim osebam oziroma osebam, ki ne kažejo znakov okužbe z novim virusom. Kljub temu bodo vozniki sebe in svoja vozila ustrezno zaščitili ter jih po vsakem prevozu prezračili in razkužili. Občina uporabnice in uporabnike prosi, da v vozila vstopajo posamično in vedno zgolj pri zadnjih vratih. V naslednjih dneh bo organiziran tudi posebni prevoz, ki bo namenjen dostavi hrane, zdravil in drugih potrebščin obolelim osebam in osebam v karanteni.
Občina do nadaljnjega uveljavlja tudi brezplačno parkiranje na vseh javnih parkiriščih v Mestni občini Koper. To velja tudi za parkirni hiši pod Osnovno šolo Koper in Areno Bonifika ter parkirišče za avtodome, ki jih upravlja Marjetica Koper.
Ob polnoči je v veljavo stopil odlok o začasni prepovedi prodaje blaga in storitev potrošnikom v Republiki Sloveniji, ki mu sledimo tudi v Mestni občini Koper, kjer so nekateri gostinci in trgovci svoja vrata zaprli že v nedeljo.