Kamnolom Griža – miniranje v okviru sanacije kamnoloma 17.12.2020 med 9-12 uro

kamnolom-Griža-0.jpg obvestilo-3-1.jpg

Novi lastnik kamnoloma Griža je VOC Ekologija d.o.o., Cesta Kozjanskega odreda 21, 3230 Šentjur.
Predstavnik podjetja Andrej Mihel je na sestanku dne 25.8.2020 predstavil situacijo in stanje, v katerem je trenutno kamnolom Griža pri Rižani. Podjetje VOC Ekologija je kamnolom odkupil od podjetja Primorje, sedaj pa si želijo urediti potek del v kamnolomu in začetek njegove sanacije. Zapisnik iz sestanka si lahko ogledate na tej povezavi: https://ks-gracisce.si/zapisnik-srecanja-s-krajani-v-kubedu-na-temo-kamnoloma-griza-dne-25-8-2020/.
V prejšnjem tednu so začeli z manjšimi poskusnimi miniranji, da si omogočijo dostop do etaž, ki so nedostopne. Ob vsakem miniranju so izvedli meritve, katere pa so pokazale minimalne vrednosti.
Še naprej bo podjetje za vsako miniranje izvajalo meritve, kot je bilo obljubljeno. Predvideno je še eno miniranje v tem letu in sicer v četrtek 17. 12. 2020 med 9 – 12. uro